8 Maddeyle Erkekler..

Mobil Sohbet Sitemize Katıl...

Y

YeLda

Guest
#1
8 Maddeyle ErkeklerErkekler duygusal mıdır ? Erkekler ağlar mı ? Erkek için hayatta neler önemlidir ? Tüm bu soruların cevapları ve erkekler hakkında kulaktan kulağa dolaşan, doğru bilinen yanlışları sizler için 8 maddede toparladık.

Erkekler Yalancıdır

“ Yalancı, yalanı söyleyebilen kişiye denir “Erkekte yalan söyleyebilecek beceri yoktur. Erkek saftır, düzdür. Yalan söylemeye yeltenir fakat başaramaz.

Seks Aşktan Önce Gelir

Bir erkeğin hal ve hareketlerine, arkadaşlarıyla olan diyaloglarına, söylemlerine dışarıdan baktığınızda erkekler için seksin aşktan daha önemli olduğuna rahatlıkla kanaat getirebilrisniz. Ancak bu durum hiç de göründüğü gibi değildir. Erkekler için seks, yalnızca duygusal boşluktayken başvurulan bir motivasyon kaynağıdır. Aşk ise bambaşka bir duygudur. Sahiplenmektir, kıskanmaktır, sadakattir, tutkudur. Ayrılık vakti geldiğinde kadınlara oranla daha fazla acı çekmeleri bu yüzdendir.

Erkekler İçin Önemli Olan Dış Görünüştür

Bu durum yalnızca erkekler için geçerli değildir. Her insan ilk bakışta dış görünüşe önem verir. Aslında dış güzellikten ziyade daha çok "çekicilik" önemlidir erkekler için. Bu iki kavram her ne kadar aynı gibi algılansa da aralarında pek çok fark vardır. Bir kadının çekiciliği söz konusu olduğu zaman, dış görünüşün yanında zekası ve kendine güveni devreye girer. Özetleyecek olursak çekici kadın ; zekasını ve özgüvenini, güzelliğiyle harmanlayabilmiş olan kadındır. İşte erkekler de böyle kadınlara aşık olur, fakat elde etmesi biraz güçtür.

Erkekler Güçlü Kadınlarla İlişki Yaşamak İster

En sıklıkla duyduğumuz büyük bir yanılgıdır bu. Erkekler her ne kadar güçlü kadınlardan hoşlansa da onların aksine üzerinde hakimiyet kurabileceği kadınlarla ilişki yaşamak isterler.

Erkekler Duygusal Değildir

Erkeğin iç dünyasına girdiğiniz zaman dışarıdan görüldüğünden farklı bambaşka bir dünya görürsünüz. Duygular söz konusu olduğu zaman, aklı mantığı bir kenara bırakır her erkek, içinden ne geliyorsa onu söyler, öyle davranır.

Erkekler Kadınlara Göre Daha Olgundur

Erkekler kadınlara göre daha serbest yaşayarak büyürler. Kadın olmak ise her zaman daha zordur. Hayatın engelleriyle daha erken karşılaşır kadınlar ve bu engellerle baş edebilmek için mücadeler ederler, ettikçe de tecrübe edinir, olgunlaşırlar.

Erkekler Dedikodu Yapmaz

Her erkekten “dedikodu yapma, başkası hakkında konuşma” gibi cümleler duyabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen erkek de az biraz dedikodu yapar ve sever. Tabiki bunu kadınlar gibi değil, çaktırmadan alttan alttan işin içine biraz da mizah katarak yapar.

Erkekler Tartışmayı Sever

Televizyonlarda izlediğimiz spor, siyasi,ekonomik birçok tartışma programında erkek hakimiyeti vardır. Aslında bu yanılgının temel kaynağı bu programlardır. Söz konusu ilişki olduğu zaman erkek tam tersi davranışlar sergiler. Çünkü gündelik yaşamdaki tartışmalar yeterince yormuştur onu. Sevdiği, hayatını paylaştığı kişiyle tartışmayı asla istemez. Sadece zaman ister, dinlenmek ister, huzur ister.
 
Sohbet Chat
Üst Alt