Dubai Konsolosluğu

Mobil Sohbet Sitemize Katıl...

Laplace

Active member
Katılım
Ağu 13, 2018
Mesajlar
1,449
Beğeniler
0
Puanları
36
#1
Dubai Emirliği'ne gitmek isteyen bir Türk vatandaşının seyahat etmeden önce Dubai Konsolosluğu online vize biriminden Dubai vizesi alması gerekir. Umuma Mahsus Pasaport hamili her Türk Dubai seyahati için vize prosedürüne tabi iken, Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahiplerinin 90 güne kadar vizesiz seyahat etme hakkı bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirliğindeki 7 emirlikten biri olan Dubai, büyük bir alışveriş merkezi olarak turistlerin ilgisini çekmektedir. Türkiye Dubai arası seyahatlerde vize başvuru taleplerini online olarak kabul eden Dubai konsolosluğu, gerekli gördüğünde ek evrak talep edebilir. Cuma ve Cumartesi tatil günleri olup Dubai vize işlemleri ve başvurusu resmi çalışma günlerinde yapılır. Dubai'ye giriş bordo pasaportlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için Dubai vizesi almakla mümkündür. Pasaport yenileme, vize işlemleri, bulunduğu ülkedeki gelişmelerden kendi ülkesini haberdar etme, ülke vatandaşlarının her çeşit sorunu ile ilgilenme ve daha birçok görevi olan Dubai Konsolosluğu, online vize başvurularına en geç 3 gün içinde olumlu veya olumsuz dönüş yapmaktadır.

Dubai'ye seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinden Dubai vizesi alması gerekmektedir. Göçmenlik Ofisinin gözetiminde Dubai Online Vize işlemleri yürütülmektedir. İşlemler e - Visa sistemi üzerinden yapılan başvurular ile yürütülmektedir.
 
Sohbet Chat
Üst Alt