Giderli Sözler...

QuickSiLveR

Administrator
Yönetici
Katılım
Haz 13, 2018
Mesajlar
22
Beğeniler
4
Puanları
18
#1
Her canım diyene canımı vermem!
İnsanların lafına kanıp insan harcamam!
Kendim görürüm yanlışı doğruyu!
çektiğim acıyı çekmeden, benim gibi tek başına ayakta durmadan eleştiri yapana, burun kıvırana TEK BİR LAFIM VAR;
Kolaysa sen dur dimdik hayatta.
kimseye sırt dayamadan yaşa.
Hayatımın hesabını yalnızca ALLAH’a veririm!
Çünkü ben ‘BEN’ olabilmek için çok ‘BEDEL’ ödedim.Cesurun bakışı, korkağın kılıcından keskindir.Kendini zorla unutturanı, keyif ile hatırlayacak değiliz.Biz adamlığı Babamızdan öğrendik,
Sizin gibi televizyon artislerinden değil.Namusu için yaşayan her kız güzeldir.
Bunun sarışını, esmer, kumralı yoktur.Geriye dönüp bakmak da vardı,
Ama suratını bir daha görmek gelmedi içimden.Sizin hasta olduklarınızı, biz taburcu ettik.Kurtla gezersen et yersin, Çakalla gezersen leş yersin.Sakın benden aşk dilenme,
Kim çaldıysa yüreğini, o sallasın beşiğini.Zehirden şifa, soysuzdan vefa beklersen,
Alemden şeklini, nüfus’dan ismini düşürürler.Bir kılıç gibi nefesimi kestin, Sen duymak istediğim tek sestin.Sigaranın da tiryakisiyim ama bitince yere atıp üzerine basıyorum.İnsan her yerde aynı insandır; bir insanın yaratılışında asalet yoksa,
kainatın tacını giyse yine de çıplak kalır.İçi boş kalplerin verdiği sözler,
Dolu yürekleri tatmin etmez,
O yüzden ki ruhumuz,
Kimseye minnet eylemez.Elde ettiklerimiz değil; vazgeçdiklerimizdir bizi değerli kılan!Eski hatalarıma benden selam söyleyin.
Onların adı artık tecrübe.Kuşkusuz ki en büyük ön yargı;
etrafımızdaki herkesi ‘insan’ sanmamız’dır.Halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok.Kalabalık da düşen iğnenin, kime batacağı belli olmaz.Kalabalıklar her zaman tehlikelidir.
İçinde ruhlarını ucuza satan alçaklar barındırır.Söylediklerinizi duyurmak için hiç kimseyi kolundan tutmayın,
dinlemeye istekli değillerse; Onları tutacağınıza çenenizi tutun.Yaşamayı bildin mi insanlar seni kıskanırlar, kudururlar. Bilmedin mi seni hor görürler.Karakterini gelişinde değil gidişinde belli eder insan.Bir insandan bir kere soğuyunca artık yaptığı doğrular bile gözüme batar.Yalnız ve yalnız vazgeçmenin huzurunu bilenler, asil bir hayata sahiptir.


Kim ne düşünürse düşünsün, düşünce sizin, yaşantı bizimdir.Fingirdek tavuğu kümesinde, abaza horozu çöplüğünde zapdedemezsin.Seviyor ama gelmiyor dimi?
Öküzde öyledir işte. Trene bakar ama binemez.Avucum kadar yüreği olmayanların, kürek kadar dili var.Namuslu bir hikayen varsa seni kimse satın alamaz.Ben yaşı büyük olana değil, adam olana abi derim.
Sana demiyorsam adamlığını kontrol et.Saçını toplarken bile, lastiği üç tur attıran bir kıza,
gevşek gevşek gülersen, üç tur da sana attırır.Yaşanan onca kahpeliğe rağmen yüzünüzden gülümseme eksik olmasın.Gelen her zaman gidenden az oluyor.
Farkında değiliz belki ama çember daralıyor.Kulisini bildiğim insanların, sahneleriyle ilgilenmiyorum.Eylül bitti.
Gelirsen Ekim’e kadar,
Gelmezsen iş çirkinleşiyor.Sorsan matematikleri zayıftır, ama menfaatlerini hatasız hesaplarlar.ŞEREF’inle oyna, HAKKI’nla kazan.Yanımda durmayanın yükünü taşıyacak değilim.
Giden Cesedini de Götürsün.Bir delikanlı, günde bir ekmek parası kazanamıyorsa;
Dostunun oyuncağı,
Düşmanının maskarası olur.Tabi ki hepinizi olduğunuz gibi kabul ediyorum.
O yüzden sevmiyorum zaten.Kazanmam yetmez, Kaybettiğini de görmem lazım.Akılsız kadınlar, eşlerini kendilerine köle yapar ve bir kölenin karısı olurlar..
Akıllı kadınlar ise, eşlerini kral yapar ve kraliçe olurlar.Özendiğin hayatı veremem belki sana,
Ama yanımda ol, özenirler yaşadığın hayata.Hep en güzel yerinde kafa attılar hayallerimize.Şerefini kimin yatağında bıraktıysan, tribini ona atacaksın bana değil.Senin ateşin de artık kimler yanar bilmiyorum,
Ama benim denizimde senin gemi battı.Toprak altında düz yatmak için,
Toprak üstünde dik durmak gerekir.Kimseye eyvallahım yok, her yapılan yanlışa bir yanlış yaparım.Senin yaptığın gider bizim hoşumuza gider.Bazılarına bir kaç beden büyük geliyormuş sözlerim,
Ziyanı yok, seneye de giydiririm.
 
Üst Alt