Kahvenin zayıflamaya etkisi var mı?

Mobil Sohbet Sitemize Katıl...

Lima

Moderator
Yönetici
Katılım
May 3, 2019
Mesajlar
131
Beğeniler
2
Puanları
18
#1
Bir çok kişi aynı soruyu sormakta ”kahve içmek zayıflatır mı? ” Araştırmalar ortaya koydu ki hiç bir yiyecek ya da içecek vücutta doğrudan kilo kaybına sebep olmaz. Dolayısıyla kahve içmekte size doğrudan kilo kaybı yaşatmayacaktır. Ancak kahvenin içinde bulunan kafein vücut metabolizmasını hızlandırmakta ve kan basıncını yükseltmektedir. Kafein çok etkili bir uyarıcıdır. Beyinde sinir sistemini ataklar şeklinde uyarır. Buda vücudun sürekli hormonlar aracılığıyla hareketli kalmasını sağlar. Yani kahve içtiğinizde metabolizmanız hızlanır bu da yapacak olduğunuz egzersizlerde daha fazla kalori harcayıp daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. Ancak kahve içip zayıflamayı beklemeyin. Sabahları yürüşlerden önce içeceğiniz şekersiz bir bardak kahve yürüyüşünüz esnasında size çok daha fazla kalori harcatacaktır. Kahveyi bu yönüyle önerebiliriz ancak kahvenin fazla alımı vücutta uykusuzluk, sinir sisteminde ise hasara yol açmakta. Bu nedenle kahve içimizi kararında yapın ve günlük 2 bardağı geçmeyin.
Bütün bir sabah durmadan çalıştınız, öğle yemeği yediniz. Yemekten sonra hem uyku, hem de yorgunluk hissedersiniz. O zaman hemen kendinize bir fincan kahve ısmarlayın. Kahvenin hem uykunuzu kovacağını, hem de sizi zayıflatacağını bilmelisiniz. Ofiste kahveyle zayıflamanın en iyi zamanı da öğle yemeğini izleyen yarım veya bir saatlik süredir. Şekersiz ve yoğun bir kahve hem yemeklerin hazmedilmesine yardımcı olur, hem de vücuttaki yağın yakılmasını hızlandırır. Mesai bitmeden önce bir kahve daha içerseniz ve biraz da yürüyüş yaparsanız, daha kolay zayıfladığınızı göreceksiniz.

Kahvenin insanı zayıflatmasının sırrı da kahvenin şekersiz içilmesinde saklıdır. Kahvenin acısına dayanamıyorsanız, kahveye birazcık süt katılabilirsiniz, ancak şekersiz olması şarttır, çünkü şeker vücuttaki yağın çözülmesini engeller. Bunun yanı sıra sıcak kahve, soğuk kahveden daha etkilidir, çünkü sıcak kahve vücuttaki kalorinin tüketilmesine yardımcı olur. Düşük ısıda fırında pişirilmiş kahve zayıflamada çok etkilidir, çünkü yüksek ısıda pişirilmiş kahve, kokusu daha yoğun olmasına rağmen, daha az kafein içerir ve bu da zayıflatma işlevini zayıflatır, kokusu yumuşak olan Amerikan tipi kahve daha çok zayıflatma gücüne sahiptir.

Kahve sağlıklı bir içecektir. Bir fincan 100 gramlık sade kahve yalnızca 2.55 kalori içeriyor. Kahve ayrıca kan dolaşımını hızlandırır. Bayanlar için kahve güzelleştirme işlevine de sahiptir, sık sık içilen kahve bayanları daha güzelleştirir. Suya karıştırılan kahve yüksek ısıda pişirildiğinde anti-oksidans bileşimi ortaya çıkar ve bu bileşim kanser ile yaşlılığı önler ve hatta kalp ve damar hastalıklarının önlenmesi işlevine de sahiptir.
 
Sohbet Chat
Üst Alt