Tabela | İstanbul Tabela Reklam

Mobil Sohbet Sitemize Katıl...

Katılım
Ocak 15, 2020
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Puanları
1
#1
Tabela kavramı nerede ise insanlık tarihi kadar eskisi olan bir kavram. Çünkü insanların yaptıkları ürünleri ve/veya hizmet verdikleri belli bir alanda göstermek durumundalar. Bunun yanında tanıtım amaçlı olarak da kullanılıyor. O yüzden de tüm firmalar için olayın hem bilinirlik, hem reklam noktasında olmazsa olan ürünü. Ama firmaların kendi başına böyle bir şeyi yapmaları mümkün olmadığı için bu alanda çalışan tabela firmaları ile çalışarak böylesi bir hizmet alıyorlar.
Tarihin en eski işlerinden bir tanesi de tabelacılık ve bu alanda teknolojinin gelişmesine istinaden gelinen nokta inanılmaz. Eskiden elle saatlerce kimi zaman günlerce yapılan tabelaların yerini bugün otomatik, bilgisayar kontrollü makineler ile yapılan tabelalar almış durumda. Günümüzde artık tabela firmaları artık teknolojik gelişmeleri takip ederek çok kaliteli, en ufak bir hataya yer vermeden çalışıyorlar.

Tabela Firmaları Nasıl Çalışır?
Üstte verilen bu girişten sonra tabela firmaları çalışması hakkında bilgi vermek gerekir ise şunlar söylenebilir. Bu tarz firmalar işin yapısı gereği seri bazlı olarak değil, sipariş bazlı olarak müşteri odaklı olarak çalışırlar. Bu bağlamda müşteriden gelen sipariş doğrultusunda tabela firmaları onlara bir teklif sunar. Bu teklifte ne tür bir tabelanın yapılacağı, ne kadar sürede yapılacağı, işin maliyeti, kullanılacak malzeme, yapılacak tabelanın ölçüleri ve elbette işin toplam maliyeti gibi bilgiler yer alır. Bu bilgilerde ortak mutabakata varıldıktan sonra müşteri için anlaşıldığı gibi tabela yapılır. İş bitiminde ilgili firmanın adresine gidilerek tabela takılır. Süreç tamamlanır ve bu sürede ödemesini alır.

İyi Bir Tabela Firmasında Olması Gerekenler
Tabela firmaları günümüzde çalışırken birçok firmanın bünyesinde özel bir tasarım programı bulunur ve burada bilgisayar ortamında Photoshop, CorelDraw gibi özel reklamcılık programları ile tabela önce bilgisayar ortamında oluşturulur ve kimi zaman katı modelleme yapılır. Bu noktada ilerici ve yenilikçi tabela firmaları müşteri onayı alarak çalışır. İyi bir tabela firması tam da böylesi bir sistem ile çalışması gereken firmalardır. Alanında uzman, deneyimli, eğitimli personeller bulundurmalı ve iş etiğine uygun olarak kurumsal bir yapıda hizmet vermelidirler.

Bion Tabela | İstanbul Tabela Çözümleri
 
Sohbet Chat
Üst Alt