William Golding’in Sineklerin Tanrısı.

QuickSiLveR

Administrator
Yönetici
Katılım
Haz 13, 2018
Mesajlar
22
Beğeniler
4
Puanları
18
#1
Evet, siz istediniz, Rıhtım yaptı!
Herkesin öve öve bitiremediği kitaplar vardır, gerek dijital, gerek gerçek ortamlarda methiyeler dizilir bu eserlere, yorumlar ziyadesiyle pozitiftir, eseri okuyan herkes mest olmuştur. Heyecanlanırsınız doğal olarak ve en kısa sürede kitabı edinirsiniz, sonrasında okumaya başlarsınız, ama bir türlü bu “mükemmeliyet” nerede anlayamazsınız. Sayfalar sayfaları kovalar, ama kitap sizi tatmin etmez, okuduğunuz cümleler, o cümleleri söyleyen karakterler, her şey şişirilmiş bir balondur. Ve kandırıldığınızı düşünürsünüz, buruk bir şekilde “bu muymuş yani?” dersiniz ve belirli bir noktadan sonra “bitsin bari” diyerek devam edersiniz. Kitabı bitirdiğiniz vakit inceden bir öfke vardır bedeninizde, ama her şey için çok geçtir.
Ziyadesiyle abartıldığını düşündüğünüz kitaplar nelerdir? Atış serbest!
Konuyu açan kişi olarak ilk kitap benden geliyor: William Golding’in Sineklerin Tanrısı. İlk yirmi sayfadan kimin nasıl bir kişiliğe bürüneceğinin, bitmez tükenmez ada tasvirlerinin, zayıf bir kurgunun ve sayamadığım onlarca zayıf yönün olduğu fakat insanların öve öve bitiremediği Sineklerin Tanrısı.
İşbu konuda hiçbir türlü linç girişimi yaşanmayacaktır, Rıhtım Ekibi olarak dijital ve gerçek hayattaki güvenliğiniz bizim için esastır. O yüzden kusun nefretinizi!
 
Üst Alt